Fulltextové vyhľadávanie s ElasticSearchom
Vývoj / 28 Október 2020

Vyhľadávanie dát pomocou ElasticSearchu

Dobu, ktorú práve prežívame, môžeme pokojne nazvať doba dátová. V záplave dát hľadáme tie podstatné. Chceme vyhodnocovať informácie za behu, hneď, bez čakania. Ako efektívne hladať v dátach s nástrojom ElasticSearch.


Čítať ďalej
Spracovanie dát pomocou Dask
Vývoj / 28 Jún 2018

Spracovanie dát pomocou Dask

Veľkou výhodou použitia Dasku pri spracovaní dát je skutočnosť, že ho môžeme používať ihneď na svojom počítači. Nepotrebujeme zložité clustrove riešenie ani špecialny hdfs file systém.


Čítať ďalej
Ako na cache v Djangu
Vývoj / 12 Máj 2018

Ako na cache v Djangu

Cachovanie stránok pomocou Redisu nemusí byť problém. Django má veľmi dobrú podporu s open source Redis in-memory databázou. Stačí nám na to pár riadkov kódu.


Čítať ďalej
REST API cez Django
Vývoj / 06 Apríl 2018

REST API cez Django

REST API je najpoužívanejší spôsob riešenia komunikácie medzi rozhraniami distribuovaných prostredí. Pomocou Django REST frameworku si ukážeme ako jednoducho sa dá táto problematika uchopiť.


Čítať ďalej
AWS S3 a Django
Vývoj / 10 Február 2018

S3 Storage a Django

Jednov z možností ako menežovať statické a mediálne súbory v Djangu je prepojiť aplikáciu s S3 službami. Podmienkou je mať konto v Amazone a nastaviť samotnú aplikáciu.


Čítať ďalej
Ako nasadiť Django na Heroku
DevOps / 04 December 2017

Ako nasadiť Django na Heroku

Heroku platforma umožňuje nasadiť Django aplikáciu veľmi jednoducho. Predstavíme si užitočný django-heroku plugin ako aj využitie systémových premenných heroku cloudu.


Čítať ďalej